O mne

Róbert Kašša sa narodil 22. 6. 1975 v Žiline v rodine učiteľky a stavebného inžiniera. Je ženatý a má 3 deti. V roku 1996 ukončil bakalárske štúdium v odbore propagácia na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Následne na tejto katedre pokračoval v štúdiu v odbore žurnalistika, ktoré v roku 2000 ukončil titulom Mgr.

 

Mgr. Róbert Kašša

Počas vysokoškolských štúdií a tesne po nich pracoval ako redaktor týždenníka Reportér, neskôr na pozícii regionálneho redaktora denníka Slovenská republika a tiež ako marketingový manažér v Rádiu Žilina. Od roku 2001 nastúpil ako športový redaktor do týždenníka Žilinský večerník, kde v rokoch 2008–2012 pôsobil na poste šéfredaktora. Nasledujúce dva roky bol šéfredaktorom dvojtýždenníka Žilinec. V súčasnosti prispieva do viacerých regionálnych novín a je aj príležitostným televíznym spolukomentátorom športových prenosov. Za viac ako dvadsať rokov novinárskej praxe sa každodenne stretáva s názormi a problémami občanov, ktorým sa snaží pomáhať nielen prostredníctvom médií, ale aj z pozície regionálneho politika. 

Momentka z ustanovujúceho zastupiteľstva ŽSK 2017.

V roku 2010 uspel v komunálnych voľbách a stal sa nezávislým poslancom Mestského zastupiteľstva v Žiline. V roku 2013 sa rozhodol kandidovať na post nezávislého poslanca Žilinského samosprávneho kraja a aj v týchto voľbách dostal dôveru spoluobčanov. V roku 2017 zasadol do poslaneckej lavice krajského parlamentu opäť ako nezávislý poslanec za okres Žilina a v roku 2018 sa opäť dostal do Mestského zastupiteľstva v Žiline ako nezávislý poslanec za najväčšie žilinské sídlisko Vlčince. Dlhoročne pôsobí v Komisii školstva a športu Zastupiteľstva ŽSK i Komisii športu pri MZ v Žiline. Šport je nielen jeho politickou prioritou, ale aj životnou filozofiou. 

Úvodná kapitola športového životopisu Róberta Kaššu je spojená s ľadovým hokejom, keďže jeho otec Robert patril medzi najlepších hráčov v histórii žilinského hokeja. Okrem iného je Kašša st. držiteľom doteraz neprekonaného rekordu 1. SNHL, keď v sezóne 1974/1975 nastrieľal brankárom neuveriteľných 55 gólov. V otcových šľapajach sa vydal aj syn, ktorý prešiel v žilinskom klube všetkými vekovými kategóriami až po seniorov. Jeho športovou prioritou sa však napokon stal hokejbal, v ktorom reprezentoval Slovensko dlhých pätnásť rokov a vo svojej zbierke má okrem iného dva hráčske tituly majstra sveta z roku 1999 a 2013 a jedno trénerské svetové zlato z roku 2015. V roku 2010 bol uvedený do Siene slávy medzinárodnej hokejbalovej federácie ISBHF a v roku 2018 do Siene slávy Slovenskej hokejbalovej únie. 

Róbert Kašša v reprezentačnom drese (2013).

Dlhodobo sa venuje výchove hokejbalovej a hokejovej mládeže, a to na klubovej i reprezentačnej úrovni. Okrem iného je spoluzakladateľom najväčšieho raftového „festivalu“ na Slovensku, autorom hokejového názvu „žilinskí vlci“, spolutvorcom grantového športového systému mesta Žilina a podujatia „Športovec roka mesta Žilina“, či autorom akcie „Burza športových klubov“.

Pravidelne sa zapája aj do rôznych charitatívnych projektov, akým je napríklad Mikuláš pre malých pacientov Detského oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline či benefičné výstavy „Držme Spolu“, určené na pomoc rodinám, ktoré sa starajú o pacientov v bdelej kóme a deti so zdravotným postihnutím.